Projekt 3 pulgaga Lutheri tool

Meie esmakohtumine toimus onu Eimari räämas majas (see oli ka esimene kord antud maja seest poolt näha). Köögist läbi käies jäi nukra toolikese kolm pulka kohe silma. Osutasin sellele, sikutasin Intsul varrukast ja ütlesin: "Näe!". Selle peale lausus härra, et ära seda küll puutu, laguneb kohe laiali. Jätsingi ta sinna paika.
Oma mõttetest ma teda välja ei saanud. Varakevadel leidsin Tartu Rahvaülikoolist tooli restaureerimise kursuse. Registreerisin end pikemalt mõtlemata antud kursusele ja maksin ka raha ära ning jäin esimest tundi ootama. Tassisin isegi tooli Tartusse. No ja nagu ikka, kui midagi väga ootad, siis kipub kõik vastupidiselt minema. Sain päev enne esimest tundi kirja, et kursus on edasi lükatud, kuna osalejaid pole piisavalt. Ühesõnaga ei toimunud  ka uuel kuupäeval midagi ja nõudsin oma raha tagasi. Olin täitsa löödud.
Kuna tool oli juba majast välja tassitud, otsustasin omast tarkusest alustatud asja lõpule viia.

Pildiseeria sellest, milline tool enne välja nägi:
Tooli esimesed jalad olid pulgakesega kinni tõmmatud ning sel pildil on näha meistrimehe käteosavust.







Esimese asjana palusin Intsul eemaldada naelad. Seejärel läks tappidega madinaks. Lammutamine ei olegi nii kerge kui eemalt paistab.
Puhuriga kuumutamine, kummihaamriga kopsimine, loksuva osa lõgistamine ... paraku ei saanud ilma vigastusteta. Paar tappi murdusid, kuid need said kenasti kokku liimitud.
Edasi tulid minu sooritused. Liivapaber ja tüütu nühkimine ning katkiste osade liiminine. Ai kui uhke ma olin, kui kõik jupid heledalt ja kaunilt läikisid.
Tooli liimimiseks kasutasin empsi käest saadud kondiliimi. Selle kokku segamine oli esmakordne kogemus. Päris õiget konsistensti ei saavutanud, kuid kõik osad said sellegi poolest kenasti omavahel ühendatud.









Poisid lõikasid vineerist uue põhja ning see sai naeltega kenasti tooli külge sobitatud. Kõige mõnusam on ikkagi lõpp-viimistlus. Tulemus sai selline.

Kerge kiiksuga ta on, aga see lisabki talle iseloomu. :)
Tool on aktiivses kasutuses ja senini veel ühes tüksi. Järelikult sai hästi tehtud!
Rahulolev tooli kasutaja.

Kevad ja tegemised 2012

Sel kevadel üllatas aida ääres pesitsev kirsipuu rohkete õitega. Rohked õied tähendasid aga rohket saaki! Mina isiklikult (hapudest) kirssidest väga lugu ei pea, kuid sel korral olin nõus tegema erandi.

Jaapan tuli ise koduõuele.

 Usin mumm, kelle põhitööks on õietolmuga tolmutamine.
Marjad on leegitsevad, kuid minu maitse jaoks ikkagi väga hapud.
See korvitäis läks moosiks. Kive eemaldasime Pärna tänaval ja haaknõela otsaga. Ropp töö. Minu esimene moos sai kenasti purki pandud.

Jätkan puu teemadel. Kuna onu Eimar andis maadevahetuseks lootust, lendasime hooga tema aia kallale.
Esimese asjana kukkusin mustsõstrapadrikut välja juurima. Ähkimist ja puhkimist oli palju, kuid asi oli seda väärt.
23.03.2012

24.03.2012

25.03.2013

25.03.2013
Järgmisel pildil võib minust mööda vaadata ja silmitseda seda suurt puhmast millele tegime 1:0.

Kohale sai kutsutud Mari koos oma instrumentaariumiga, et uue aia õunapuud normaalsesse mõõtu lõigata. Tema soovitusel võtsime maha ka suure toominga, kes laias kahe hoovi vahel. Alloleval pildil on toomingas oma täies hiilguses, pluss veel viimane aiajäänuk selle all.
08.08.2010
23.03.2012
11.05.2012
Uhke pukett emmedele emadepäevaks!!! :)
12.05.2012
Pügatud toomingas ehk kõik mis temast alles jäi.

13.05.2012

27.07.2013